top of page

Офіційна позиція Промоут Юкрейн щодо цінностей та
пріоритетів діяльності організації

Ми, Промоут Юкрейн, громадська організація в Бельгії, працюємо невпинно для захисту інтересів України, її суверенітету і територіальної цілісності. Зважаючи на останні події, пов'язані з активізацією громадян Російської Федерації в Брюсселі та наданням їм майданчику для переговорів європейськими інституціями, ми відкрито заявляємо про наші цілі і вимоги.
 

Ми віримо, що єдиним результатом повинна бути повна перемога України і повна поразка Росії. Це включає в себе ряд ключових аспектів:

 • Виведення російських військ та припинення бойових дій. Ми наполягаємо на повному відновленні державного кордону України з Росією.

 • Відновлення територіальної цілісності України та підтвердження її кордонів згідно зі статутом Організації Об'єднаних Націй.

 • Правосуддя і справедливість. Ми вимагаємо створення спеціального трибуналу для судового переслідування російських воєнних злочинів.

 • Звільнення всіх військовополонених і депортованих. Ми наполягаємо на негайному та повному звільненні військовополонених та повернення дітей, незаконно депортованих до Росії.

 • Ми вимагаємо гарантій безпеки для України від світової спільноти, вступу України в НАТО, а також демократичну трансформацію РФ, її децентралізацію і юридичну відповідальність чиновників, дипломатів, громадських активістів та публічних осіб, які будь-яким чином підтримали війну проти України.

 • Ми вимагаємо компенсації та репарацій РФ за всю завдану шкоду Україні.

 • Продовольча безпека. Ми вважаємо за необхідне захищати і забезпечувати експорт зерна України до найбідніших країн світу.

 • Енергетична безпека. Ми ставимо акцент на встановленні цінових обмежень на російські енергоресурси і надання допомоги Україні у відновленні її енергетичної інфраструктури.

 • Запобігання екоциду. Ми вважаємо за необхідне захист довкілля шляхом розмінування та відновлення водоочисних споруд. Ми вимагаємо компенсації за завдану шкоду екосистемі України діями РФ включно але не вичерпно: підрив Каховської дамби, захоплення та мінування

 • Запорізької АЕС, знищення та забруднення родючих земель, знищення флори та фауни.

 • Підтвердження Перемоги України. Ми вимагаємо підписання документа, який підтверджує перемогу України всіма залученими сторонами.

Промоут Юкрейн є однією з тих організацій, яка публічно про це заявляє і працює над тим, щоб досягти саме такого результату. Тактична співпраця з іншими контрагентами з цією метою є невідʼємною частиною того майбутнього, яке ми будуємо.

 

Ми покладаємо відповідальність не лише на Кремль, але й на все населення РФ за агресію проти України та геноцид українців. Ми підтримуємо державну політику України стосовно тих громадян РФ які воюють на боці України у складі Сил оборони, здійснюють диверсійну та розвідувальну роботу в інтересах України або допомагають матеріально-технічними засобами Силам оборони України. Про що ми відкрито заявляємо в усіх колах, зокрема, в колах європейських ліберальних сил, які є друзями України, але тим не менше, покладають вину виключно на Кремль.

 

Промоут Юкрейн функціонує в середовищі різних поглядів партнерів і союзників України яких об’єднують однакові цілі, описані вище. Відтак, співпраця з цими партнерами вимагає доступу до інформації, доступу до дискусійних майданчиків, щоб запобігати поширенню російських наративів або подвійного тлумачення.

 

Ми комунікуємо наші цілі на всіх майданчиках, які створюємо або на які нас запрошують, і доводимо це щодня. Ми бачимо необхідність виходу на різні аудиторії, щоб забезпечити передачу тих повідомлень, які відображають нашу ціль: повна поразка РФ і колективна відповідальність громадян РФ.

 

Промоут Юкрейн позиціонує себе як організація неполітичного спрямування. Ми дотримуємось європейських демократичних прав, свобод та цінностей, включаючи плюралізм думок. Тому проводимо зустрічі з політиками, активістами і лідерами думок різного спрямування. Іноді ми не погоджуємося з проголошеними ідеями і думками присутніх людей, якщо їх цілі та мета
відрізняється від описаних вище, про що відкрито заявляємо під час особистих дискусій.

 

Ми, в Промоут Юкрейн, віримо, що наша сила полягає в єдності українського суспільства та залишаємося відкритими до конструктивного діалогу. Громадська організація Промоут Юкрейн залишається відданою вищенаведеним цілям, нашій праці та боротьбі заради блага українського народу та перемоги України.

bottom of page